Jdi na obsah Jdi na menu
 

SPOLEČENSKÁ RUBRIKA

kolaz-web-2.png

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

milan-sticka--14-.jpg

 JIRKA SCHENK

jiri-senk--11-.jpg

 

 

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Opustil nás pan Josef Märc

JOSEF, TVŮJ PŘESTUP DO NOVÉHO KLUBU NÁMI NEBYL SCHVÁLEN A NESOUHLASÍME S NÍM. DOST NÁS VŠECHNY ZASKOČIL A ZARMOUTIL. JE NÁM VŠAK JASNÉ, ŽE TENTO POSLEDNÍ PŘESTUP ČEKÁ NA KAŽDÉHO Z NÁS AŤ CHCEME, NEBO NE. DĚKUJEME TI ZA VŠECHNO.

V pondělí 3. června 2013 ve věku 77 let náhle odešel pan Josef Märc.

Byl dlouholetý předsedou Okresního volejbalového svazu v Chomutově, rozhodčím, hráčem a především volejbalovým nadšencem, který se výraznou měrou zasloužil o rozvoj především amatérského volejbalu na Chomutovsku.

Pan Märc byl v roce 1959 zakládajícím členem dnes již legendárního družstva SVB.  Šlo o partu kamarádů, pro které byl a je volejbal především vášní. Oni volejbal nehrají, oni volejbalem žijí. 
A právě mezi nimi vznikl v roce 1972 nápad uspořádat ke Dni učitelů volejbalový turnaj. Motorem a duší turnaje byl především Pepík Märc, který postupem času z něho vytvořil kultovní záležitostí chomutovských kantorů. Na Chomutovsku není škola, která by se tohoto turnaje nezúčastnila. Během 42 ročníků se turnaje zúčastnilo 1 512 družstev, bylo odehráno 2 863 zápasů, 6 772 setů, hrálo se ve 326 tělocvičnách, rozhodovalo 359 rozhodčích a hrálo 10 785 hráčů a hráček. Tento turnaj způsobil, že v místních školách nejde o volejbal nezavadit.

Pan Märc nepotřeboval k volejbalu peníze, pro něho byl volejbal vášní. Patří do kategorie těch, na které máme tendenci občas zapomínat, ale bez kterých se náš volejbal neobejde.