Ústí - Zlín UNIQA 0:3 (-24,-21,-23) extraliga mužů 4. kolo

Výsledek: 0:3 (-24, -21, -23)
Rozhodčí: Velimov Emil, Meruna Jan, Tůma Vlastimil, Denk Miroslav
Počet diváků: 634

Sestavy (od zóny I):

Domácí: Vodvárka Jan, Pekárek Roman, Bartůněk Vít, Mach Martin, Hykš Daniel, Kraus Jakub, Kotek Michal
Střídali: Kořínek Jiří, Bican Milan
Hosté: Kostolány Luboš, Kotas Václav, Kolář Pavel, Bartoš Adam, Navláčil Vojtěch, Bartoš Pavel, Vašíček Jiří
Střídali: Bláha Miroslav, Přikryl Michal

Průběh utkání:

Ústí začalo velice dobře v blokem obraně a na příjmu. Vytvořilo si do koncovky náskok pěti bodů a nikdo v hale nepochyboval o zisku prvního setu. Bohužel se stal pravý opak, domácí nedokázali využít čtyři setboly a v jednom postavení za stavu 24:19 neuhráli jediný útok, který by jim stačil na zisk setu. Ztráta setu poznamenala další průběh utkání. Domácí znejistěli v útoku, začali kupit nevynucené chyby jak na servisu, tak v útoku. Hosté sice pokračovali v nevýrazném výkonu, ale ten jim stačil na vítězství, ke kterému jim domácí pomohli chybovostí na útoku a nezkušeností.

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): "Pomohli jsme Zlínu k výhře 3:0 mladickou nezkušeností."

René Dvořák (trenér (SK Volejbal Ústí nad Labem): "Zápas jsme si prohráli špatně odehranou koncovkou prvního setu. Ta postavila na nohy Zlín, který nebyl úplně v pohodě."

Bartoš Pavel (kapitán Fatra Zlín): "Bylo to pro nás těžké utkání. Ústí nás dnes trápilo servisem a my jsme se s tím příliš nesrovnali. Naštěstí jsme dokázali vyhrát všechny koncovky."

Macek Roman (trenér Fatra Zlín): "Bylo to vyrovnané utkání, kdy rozhodlo naše nasazení a urputnost v koncovkách."